Online herné platformy

online platformy hier

Naše známe online herné platformy sú vlastné webové stránky, ktoré ponúkajú hráčom hrať, nakupovať hry cez internet.  Platformy zabezpečujú rôzne druhy hier, akčné a športové hry, hry na prežite a spoločenské stratégie.  Medzi najpopulárnejšie online herné platformy patria:

Steam – digitálna distribučná platforma pre počítačové hry, ktorá ponúka obrovský výber hier od rôznych výrobcov a vývojárov. Poskytuje aj funkciu online hier a komunikáciu medzi hráčmi.

PlayStation – online herná platforma od spoločnosti Sony, ktorá je predurčená konzolám PlayStation. Zabezpečuje veľa online hrania, digitálne stiahnutie hier a veľa ďalších služieb. 

Xbox – ďalšia skvelá herná služba od Microsoft pre konzolu Xbox.  Hráči používajú online hranie, komunikáciu s priateľmi a sťahujú digitálne obsahy.

Ubisoft Connect – platforma od známeho výrobcu hier Ubisoft, ktorá ponúka prístup k vlastným hrám, online funkciám a sledovaniu pokroku v hrách.

Známe platformy poskytujú hráčom možnosti hrať a objavovať rôzne hry, komunikáciu medzi ostatnými hráčmi, vytváranie komunít, získavanie trofeji a úspechov.

Najlepšia herná platforma

Steam jedna z najlepších herných platforiem pre počítačové hry.  Veľa prvkov a vylepšení napomáha k popularite a úspechu:

Veľký výber počítačových hier – zabezpečuje najväčší výber hier od rôznych výrobcov a vývojárov. Na Steame nájdete najnovšie hry ako aj staršie klasiky, nezávislé tituly a veľa iných žánrov hier.

Steam Sales – pravidelne ponúkajú zľavy na hry, veľké zľavy počas prázdninových a sezónnych udalostí.  Hráči môžu nakupovať hry za zvýhodnené ceny.

Herná komunita – hráči si vytvárajú a pridávajú komunity a skupiny so spoločnými záujmami. Vytvárajú sa sociálne skupiny, lebo hráči zdieľajú svoje herné zážitky.

Digitálna aktualizácia a distribúcia – hry sa ponúkajú v digitálnej forme, lebo hráči si kúpia hru a priamo stiahnu na svoj počítač. Pravidelná aktualizácia uľahčuje hranie aktuálneho stavu hry.

Steam Workshop a Cloud – workshop umožňuje komunitám vytvárať, sťahovať a zdieľať modifikácie pre hry. Cloud ponúka hráčom ukladať svoj herný pokrok do cloudu, čo zabezpečuje pokračovať svojej hre na inom počítači.

Online platformy – veľa hier dáva možnosť online hrania s ďalšími hráčmi a priateľmi z celého sveta.

Podpora pre operačné systémy – podporujú Windows, Mac OS a Linux. Hráči s odlišnými platformami zdieľajú svoje herné knižnice.  Všetky tieto prvky robia zo Steamu najobľúbenejšiu platformu.

Domáci hrací zážitok

Obľúbené v domácnostiach je určite aj PlayStation, ktoré ponúka individuálne preferencie a potreby hráčov. Obľúbenosť v domácnosti upresňuje faktormi:

Kvalitné hry a grafika – ponúkajú veľa exkluzívnych hier, ktoré sú dostupné iba na ich herných platformách. Konzoly majú vysoký výkon a vynikajú kvalitnou grafikou a zvukom.

Pohodlné ovládanie – ovládacia jednotka DualShock je vynikajúca v hernom priemysle a ponúka precízne a ergonomické ovládanie. Konzoly majú atraktívny a moderný dizajn, ktorý estetický príjemne zapadne v domácnosti. Všetky faktory prispievajú k popularite PlayStation.